ایتالیا

تحصیل در ایتالیا
ارزانترین کشور دنیا برای تحصیل

🔻بورسیه استانی ایتالیا نوعی از بورسیه و کمک ‌هزینه‌ تحصیلی است که به دانشجویان شاغل به تحصیل  در دانشگاه ‌های ایتالیا پرداخت می ‌شود و بخش عمده ‌ای از هزینه‌های تحصیل در ایتالیا را تأمین می ‌کند. بورسیه استانی ایتالیا با آنچه ما به ‌عنوان بورسیه می‌شناسیم و به دانشجویان ممتاز تعلق می ‌گیرد فرق دارد. این بورسیه را اداره‌ بورسیه هر استان به دانشجویانی می ‌پردازد که مشکل مالی دارند و پرداخت هزینه ‌های دانشگاه برایشان دشوار است. میزان این کمک ‌هزینه و قوانین و مقررات مربوط به آن، در همه‌ی استان ‌ها تقریباً یکسان نیست. در بعضی استانها سخت تر و در بعضی استانها راحت تر است . این بورسیه در سال مبلغ 5500 یورو به دانشجویان تعلق می گیرد که دریافت آن مستلزم ارائه و تأیید مدارکی است که وضعیت مالی فرد دانشجو و خانواده ‌اش را مشخص می‌کند.

فیش حقوقی سرپرست دانشجو و اجاره ‌نامه از جمله این مدارک هستند. ضمن اینکه دانشجوی دریافت ‌کننده ‌ی این بورسیه متعهد می‌شود تعداد مشخصی واحد درسی ( 30 واحد) را در سال پاس کند.

لازم به ذکر است متقاضیان محترم برای ورود به کشور ایتالیا و اخذ ویزا باید مدرک زبان ایلتس 6 را به سفارت ارایه دهند .

🔻بورسیه‌ی استانی در دو قسط پرداخت می‌شود که قسط اول در دسامبر و پرداخت قسط دوم، پس از اینکه دانشجو واحدهای مشخص‌شده را پاس کرد، صورت می‌گیرد. این تنها تعهدی است که دانشجو در قبال دریافت این بورسیه می‌پذیرد.
متقاضیان جهت اطلاعات و دریافت مشاوره رایگان با شماره واتس اپ ذیل اطلاعات و سوالات خود را ارسال نمایند . 09188362753 دکتر آدینه